top of page

نامه سازمان لیبرتی و نُه نهاد سیاسی و مدنی، برای تحریم عوامل ابرآروان به حزب جمهوری‌خواه آمریکا


کوین مک کارتی، رهبر فراگسیون جمهوری‌خواهان

‏2468Rayburn House Office Building, Washington, DC, 20515


استیو اسکالیس، ناظر حزب جمهوری خواهان

2468 Rayburn House Office Building, Washington, DC, 20515


الیز استفانیک، رئیس کنفرانس جمهوری خواهان

2468 Rayburn House Office Building, Washington, DC, 20515


رهبران محترم فراگسیون جمهوری خواه مجلس آمریکا


سازمان لیبرتی (ایرانیان آمریکایی برای آزادی) به همراه سازمان «یهودیان ملی گرای آمریکا - ZOA»، و هشت نهاد سیاسی و مدنی ديگر خواستار تحقیقات جدی کنگره آمریکا در رابطه با معاملات تجاری شرکت ابر آروان و افراد مرتبط با این شرکت در آمریکا می باشند.

با اینکه اتحادیه اروپا اخیراً تحریم‌های گسترده‌ای را علیه ابرآروان اعلام کرد، به باور ما چندین مدیر اجرایی سابق ابرآروان، هم اکنون در ایالات متحده در شغل‌های متفاوت و در ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا، مشغول به فعالیت هستند و این موضوع نیازمند بررسی و تحقیقات فوری است.

اتهام ابرآروان كمك كردن به رژیم جمهوری اسلامی در راه‌اندازی یک سیستم اینترنتی محدود و فیلتر شده با عنوان اینترنت ملی برای کنترل اینترنت در ایران و قطع ارتباط آنلاین ایرانیان با سایر نقاط جهان است. این شرکت نقش کلیدی خود را با همین روش در خاموش کردن صدای مردم ایران در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ ایفا کرد، اعتراضاتی که در آن رژیم جمهوری اسلامی بیش از هزار و پانصد مرد، زن و کودک بیگناه ایرانی را به قتل رساند، همانگونه که در خیزش ملی جاری این جنایت را تکرار می‌کند.

در بخشی از بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: «ابرآروان در سانسور و تلاش دولت جمهوری اسلامی برای قطع اینترنت در واکنش به اعتراضات اخیر در ایران دست داشته است».

ابرآروان بزرگترین ارائه دهنده خدمات "رایانش ابری" در ایران است و این شرکت ارتباط مستقیمی با نهادها و مقامات رژیم خامنه‌ای دارد.

طبق قرارداد سال ۲۰۲۰ بین ابر آروان و وزارت ارتباطات جمهوری اسلامی، ابر آروان به رژیم اختیار كامل کنترل گسترده ی پروژه زیرساخت رایانش ابری ایران را داده است.

همچنین یکی دیگر از سرمایه‌گذاران ابرآروان شرکت ایرانی "فناپ" است که مرتبط با بانک پاسارگاد ایرانیان می‌باشد. این موسسه مالی در ماه اکتبر ۲۰۲۰ به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، در لیست سازمانهای تروریستی خارجی ایالات متحده قرار گرفته و تحریم شده است.


خبرگزاری رسمی حکومتی - ایرنا - اعلام کرد که پلتفرم ابرآروان ، یک پروژه ملی است که «در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات در حال بهره‌برداری می‌باشد».


ما اتحادیه اروپا را به دلیل اتخاذ موضع قوی در برابر ابرآروان و آشکار سازی ارتباط مستقیم ابرآروان با رژیم خامنه ای تحسین می کنیم.


اما اکنون زمان آن فرا رسيده است که تحقیقات کنگره آمریکا همزمان با تحقیقات اتحادیه اروپا آغاز شود تا یک بار برای همیشه مشخص شود که آیا ابرآروان معاملات تجاری یا شراکتی در آمریکا دارد یا خیر؟

اگر مشخص شود که ابرآروان معاملات تجاری در آمریکا دارد، می‌باید هر فردی که با آن مرتبط است، فوری از سوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحریم شود. ما از فراکسیون جمهوری‌خواهان درخواست می‌کنیم که این تحقیقات را در ژانویه ۲۰۲۳ آغاز کنند.


با احترام و ارادت


سازمان لیبرتی (ایرانیان آمریکایی برای آزادی) (Iranian Americans for Liberty)

سازمان یهودیان ملیگرای آمریکا (Zionist Organization of America)

حزب مشروطه ایران - (لیبرال دمکرات) (Constitutionalist Party of Iran)

شبکه اقدام مدنی ايرانی - آمریکایی (Persian American Civic Action Network)

ائتلاف خاورمیانه آمریکا برای دموکراسی (American Mideast Coalition for Democracy)

انجمن اروپائیان ایرانی برای صلح و دوستی(European Iranian Association for Peace and Friendship)

موسسه ی ترویج جامعه ی باز (The Association for the Promotion of Open Society (APOS)

شورای ایرانیان کانادایی (Council of Iranian Canadians)

بنیاد روله (Roulah Foundation)

انجمن ورزشکاران آزادی خواه ایران (Association of Iranian Athletes for Freedom)


چهاردهم آذرماه ۲۵۸۱ شاهنشاهی

Comments


bottom of page